Goboca'da Hayat

Blog'a devam

Olmak İstediğin Kişi Olmak İçin

Olmak istediğin kisi olmak için hiçbir zaman çok geç değil, ve aslında hiçbir zaman çok erken de değil. Zaman sınırı yok, ne zaman istiyorsan o zaman ilerle ve istediğin zaman dur. Değişebilirsin ya da ayni kalabilirsin, buna ilişkin bir kural yok. Elindekini en iyi şekilde kullanabilirsin ya da en kotu şekilde..
Umarım en iyi şekilde kullanırsın. Ve umarım seni şaşırtan şeylerle karşılaşırsın. Umarım hiçbir zaman hissetmediğin şeyler hissedersin. Umarım farklı bakış açılarına sahip insanlarla tanışırsın. Umarım gurur duyduğun bir hayat yaşarsın. Ve eğer yaşamadığını fark edersen umarım her şeye bastan başlamak için gerekli cesareti gösterirsin.”

F.Scott Fitgerald – Benjamin Button Senaryosundan

mor

Bahar geldi, yeni bir yolculuğa başlamak üzereyiz.. Ve bunun huzurlu bir yolculuk olması için en doğru yerdeyiz; Dağ Evimizde…

Bu tek kişilik bir yolculuk değil… Birlikte anlamı artan bir yolculuk.  Bu sebeple Kaçkar Dağlarına bir seyahat planlıyorsanız dönüşmeye hazırlıklı olun. Dağların bolluğunu,uyumunu ve dengesini tecrübe ettiğinizde hayallerinizin tezahüründeki farklılık için şükran duyacaksınız..

Merak  etmiyor musunuz?

Bu görkemli zirvelerden akan suyun tadı nasıldır? Bu suda yüzmek sizi  nasıl da canlandırır? Suyun sesi bir yere, izi başka bir yere mi götürür? Hangisini takip etsen seni  kendi hikayenle buluşturur.

Merak  etmiyor musunuz?

Bilinmeyenin mağarasını? Ve asırlık ağaçların gölge dansını?

Dağların serinliğini, esen rüzgarın hatırlattıklarını, şifanın su olup taşışını…

Merak  etmiyor musunuz?

O arı o balı nasıl yapar, süte tadını hangi ot katar,iki telli çoraba duasını işleyen eli kınalı teyzem çoraba hangi agıdı yakar..

Merak etmiyor musunuz?

İçimizdeki ve etrafımızdaki hayat nasıl daha yeni, taze, yaratıcı ve canlı olabilir? Dağlardaki yaşama saygı gösterirken, çeşitliliğine, güzelliğine,renklerine ve bunların hepsinin birlikte nasıl mükemmel şekilde çalıştığına huşu içinde nasıl bakılır?  Her varlığın bir yeri, bir amacı ve burada gerçekleştirdiği ilahi bir fonksiyonu mu vardır?. Bir olmak için bütünün her varlığa, her veçheye ihtiyacı mı vardır?

Goboca Dağ Evi 1 Mayıs itibari ile kapılarını açıyor…Sen ne ararsan O ‘ da seni arar demiş Rumi. Biz sevgi, saygı, uyum, güleryüz, temizlik ve iyilik arıyoruz çevremizde. Siz de gelin bizi bulun o sebeple..

Buralar muazzam..

İster derinliklerin kaşifi ol, ister zirvelerin, keşfedeceklerine hazırsan hemen gel burada yuvanın kapılarını aç..

Şimdi bahar temizliği  ve Fatma Hanımın kış boyunca hazırladığı çorbalıkları, reçelleri maranına yerleştirme, bostanına meyve sebzesini ekme vakti..

1 Mayıs sonrası inşallah şölen..

Sevgiyle

Goboca Dağ Evi